Oturduğunuz evin durumu ve yalıtımı ısı açısından büyük önem taşır. Yalıtımlı bir ev daha iyi konforlu bir alan sunacağı gibi faturanıza da ekonomik olarak yansıma yapar. Tüm binalarda ara kat bulunmaktadır. Ara kat zemin ile en üst evin arasında kalan bölümlere yani dairelere verilen isimdir. Ara katta oturmanın birçok avantajı bulunur. Bunlardan ne önemlisi ısı açısından tasarruf sağlamak olacaktır. Çünkü üst kat ve alt kat ısısını arttırdığında siz arada kaldığınız için ısınma oranınız daha da artış gösterecektir. Ev sahibi olmak istediğinizde ara katları tercih edebilirsiniz. Ara katların fiyatları da ekonomik olarak karşınıza çıkıyor.

Ara Katta Oturmanın Avantajı

Konut kredisi ile ev almak istediğinizde ara katları tercih edebilirsiniz. Ara katlar ısı yalıtımı açısından pozitif bir sonuç sağlar. Ayrıca konfor düzeyleri de oldukça yüksektir. Bunun için yeni bir saire sahibi olmak istediğinizde ara katların sunduğu avantajlı dünyadan yararlanabilirsiniz. Ara katlar zemin ve en üst kat arasında kalan bölüme verilen isimdir. Bu alanda oturmak diğerlerine göre daha bir avantajlı olacaktır. Bunun için sizde tercih ederek en iyi şekilde kullanım sağlayabilirsiniz. Ara katlara ulaşım daha kolaydır. Ara katlarda rutubet ve nemde görülmez. Bu sayede uzun süreli bir yaşam elde edebilirsiniz. Ayrıca ses yalıtımları da oldukça güçlüdür. Apartman kapısına uzak olduğu için ses ve rüzgar etkilenme oranları da oldukça düşüktür.

Ara Kat Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ara kat daire satın alacağınız zaman mutlaka altında bir daire olmasına özen gösterin. Çünkü bu sayede ısınma oranı da buna bağlı olarak artış gösterecektir. Ayrıca bu tarz daireleri satmak istediğinizde diğer türlere göre daha çok karlı olacaktır. Çünkü ara katlar günümüzde en çok tercih edilen daireler arasında yer alır. Ev almak isteyenlerin ilk tercihi olmasının yanı sıra faturaya da pozitif etkisinin bulunması avantaj olarak karşınıza çıkıyor. Sizde tercih edebilir ve bu sayede sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz. Ara kat dairelerde nem oranı da oldukça düşüktür.