B ehliyeti uyumlu motosiklet modelleri b ehliyet sahibi kişiler tarafından kullanılabilir. Bu modellerden biri Yamaha Neo’s 4 modelidir. Yamaha Neo’s 4 günlük işler ya da işe gidip gelirken tercih edilen oldukça rahat sürüş imkanı sunan bir motosiklet modelidir. Yamaha Neo’s 4 ekonomi sınıfındaki b ehliyeti uyumlu motosiklet modelleri arasında yer alır.

Volta RSS 50 CC Motosiklet Modeli

B ehliyeti uyumlu motosiklet modelleri arasında yer alan bir diğer model Volta RSS 50 CC modelidir. Bu motosiklet modeli motorlu taşıtlar vergisinden muaftır. Ayrıca bu model için trafik sigortası yaptırmak da zorunlu değildir. B ehliyet uyumlu motosiklet arayanlar bu modeli inceleyebilir.

Arora Ares Ar-50-11 Scooter

B ehliyeti uyumlu motosiklet modelleri arasında bulunan bu model 4 zamanlı motor ve tek silindir özelliklerine sahiptir. Ayrıca modelin silindir hacmi 49 cc olarak belirtilmiştir. B ehliyete sahip olan kişilerin tercih edebileceği Arora Ares Ar-50-11 Scooter günlük hayatta oldukça kullanışlı bir motosiklet modelidir.

Vespa Primavera 50 Motosiklet Modeli

M, A1, A2, A ve B ehliyet sahibi herkes Vespa Primavera 50 motosiklet modelini kullanabilir. Bu model L1, L2 ve L6 sınıfı motorlu taşıtlar arasında yer alır. Vespa Primavera 50 motosiklet modelinin saatteki hızı 45 kilometredir. B ehliyeti olup motosiklet almayı düşünenler bu modeli tercih listesine alabilir.

Mondial Revival 50 Motosiklet Modeli

B sınıfı ehliyet sahibi olan her yaştan kadın ve erkeğin kullanabileceği bu model yakıt tüketimi konusunda oldukça cimridir. Dikkat çekici ve şık bir tasarıma sahip olan modelin ağırlık kapasitesi 150 kg olarak belirtilmiştir. Ayrıca Mondial Revival 50 motosiklet modeli 49,6 cc motor hacmine sahiptir.

Honda Today 50 Motosiklet Modeli

B sınıfı ehliyet sahibi olan herkesin kullanabileceği bu motosiklet modeli motorlu taşıtlar vergisinden muaf tutulur. Ayrıca trafik sigortasından da muaftır. Honda Today 50 motosiklet modelinin sıfırı bulunmuyor. Bu modeli tercih etmek isteyenleri 2. el olanlarını araştırması gerekecek. Kanuni Pony 50 motosiklet modeli ise üretimi durdurulmuştur ve pek tavsiye edilen bir model değildir..