Birikim yaparak ev almanın en çok para katlayan yöntemi yatırım yapmaktır. Nasıl mı? Elinizde ev parasının yarısı birikti diyelim. O para ile bir dükkan alarak birkaç sene boyunca kira aldığınızı düşünün. Hem dükkanın parası korunmuş olur hem de kira paranız aylık olarak yatmış olur. Bunun haricinde birikiminize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ev almak için geri kalan süreç yarılanmış olacak ve dükkanı birkaç sene satsanız bile aldığınız fiyatın da üstüne katlayacaktır. Dükkan almak yatırım yapmanın en kolay ve karlı yoludur.

Birikim Yaparken Hangi Alanlarda Yatırım Yapılır?

Birikim yaparken güvence verilen alanlarda yatırım yapmalısınız. Sizin için risk oluşturacak her yatırımdan vazgeçmelisiniz. Örneğin dükkan açan birçok kişi belirli bir süre sonra iş yapamadığı için dükkanını kapatmaktadır. Yani riks söz konusudur. Eğer ki düzenli maaşı olan bir işte çalışıyorsanız yatırım amaçlı dükkan almak istemiyorsanız arsa alabilirsiniz. Arsaların da değeri gün geçtikçe artmakta ve belli bir süre sonra birçok alana ev yapılmaktadır. Özellikle eski evler yıkıldıkça yeni yapılan evlerin alanları genişlemektedir. Yerleşim yerlerine yakın bir yerden arsa alıp beş ya da on sene boyunca elinizin altında tutabilirsiniz. Ya da arsanız var ise onu hemen satmak yerine birkaç sene daha satımı ertelettirebilirsiniz. Böylelikle arsanın değeri gün geçtikçe daha çok artacaktır. Kafanıza yatan risksiz diğer yatırım alanları da tercihe açıktır. Önemli olan kazançlı bir şekilde birikim yapmaktır.

Birikim Yaparken Yatırımdan Zararımız Olabilir Mi?

Birikim yaparken zararın olması genellikle söz konusu değildir. Risk olan iş harici her türlü yatırımdan karlı çıkarsınız. Paranızı katlamak istiyorsanız yatırımda kazancı kesinleşmiş alanlara yöneliniz.

Birikim Yaparken Yatırım Yapmanın Avantajları

Birikimin birçok alt dalı vardır. Lakin bu yollardan parayı katlayarak kazandıracak en kazançlı yol yatırım yapmaktır. Özellikle yaptığınız yatırımın kazancı çok yüksek olursa alacağınız ev sayısı artış gösterecektir. Belki de belirli bir süre sonra yatırım işine girecek ve bu amaçta firma bile kuracak seviyeye geleceksiniz. Birikim yapmanın ev avantajlı yolu yatırım artık çok tercih edilmektedir.