Birikim yaparak ev almak isteyenler bankaların satışa çıkardığı ev ve konutlarla ilgileniyor. Bankalar birbirinden farklı ev veya gayrimenkulleri satmaya başladıklarından beri tüketicilerin bu konuda tercih alanları da değişmeye başladı. Bankadan kredi almadan gayrimenkul almak fikri genel anlamda akla yatkın gibi gelmezken Birikimevim sayesinde gerçek olmaya başlamıştır.

Bankadan alınacak olan gayrimenkul için finansman konusunu kesin olarak bankadan almanız gerekli değildir. Sistemden alacağınız toplu ödeme zamanından önce ev almak için adımları atmaya ve araştırmaları yapmaya başlarsınız. Taksitle ev alma olarak görülen bu sistemde bankanın cazip fiyatlarından yararlanırken aynı zamanda faiz sorunu ile de karşı karşıya kalmanız gerekmez. Bunun için mutlaka Birikimevim şubesine uğramanız önerilir.

Bankadan Ev Alırken Faiz Ödememek

Bankaların tüketicilere finansman vermesinin mantığı tüketicinin elinde olmayan rakamın banka tarafından faiz karşılığı verilmesidir. Bu durum da büyük faiz ödemelerinin doğmasına neden olur.

Kiracıya ev alma konusunda yardımından çok zararı olan bu kredi mantığından uzak durmak gerekir:
Banka masrafları ödersiniz,
Dosya masrafı alınır,
Zorunlu gibi görünmeyen ve zorunlu hale getirilen ek hizmetler alırsınız,
Faiz ödersiniz,
Uzun ödeme süreleri zorlar,
Maliyet katlanmaya devam eder.

Bunlardan dolayı bankanın satmak istediği ilanların daha ekonomik olmasından faydalanmak için kredi almamalısınız. Birikimevim faizsiz şekilde ev almanızın yolunu sunuyor.

Peşinat ve Faiz Gerçeği

Bankanın en önemli koşullarından bir tanesi de peşinat olarak göze çarpar. Bunun yerine faizsiz ev almak en makul olan durumdur. Faiz ödeyerek bankanın uzun vadede sizden iki katına yakın para alması peşinatınızın erimesine neden olur. Bunun için Birikimevim tercih edilmelidir.

Kira Ödemeleri Gibi

Tüketicilerin hayali olan faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak fikri bu sistem sayesinde gerçek olur. Ödeme taksitleri ve tablosu ödeme gücünüze göre yapılır. Bu yolla yapılan işlem bütçenizi de zorlamadan kolay bir şekilde ödeme yapmanıza yardımcı olur.

Masraf Çıkar Mı?

Ödemeler sözleşmede yazılan tarihte yapılır. Herhangi bir ek masraf çıkması da söz konusu olmaz. Ayrıca ödemeleri aldıktan sonra bankanın avantajlı evlerinden herhangi bir tanesini rahatlıkla ve faiz derdi olmadan alırsınız.