Günümüzde birçok insanın hayali olan ev almanın yollarından biride birikim yaparak ev sahibi olmaktır. Birikim yaparak ev sahibi olmak ne kadar zor görünse de basit yolları bulunuyor. İnsanların hayatları boyunca çalışmaları ve bu dönemde ileriye dönük tasarruf yapmaları gerekir. Birikim yapmanın uygun yaş aralığı 30-60 arasındadır. 60 yaşından sonra aktif kısımda sağladığımız tasarrufları harcayabiliriz.

Bankada Birikim Hesabı

Geleceği dönük yatırımlarınız için uygulayacağınız bu uygulama oldukça pratiktir. Yapacağınız tek şey bir bankada size en uygun birikim hesabını açtırmanız. Tercih edeceğiniz banka maaş müşterisi olduğunuz banka olabilir. Sizlere daha uygun imkanlar sağlayacaklardır.

Bütçede Nasıl Bir Yol İzlenmeli?

Elinizdeki bütçeyi değerlendirme yolunda size tasarruf sağlayacak adımlar atmalısınız. Daha çok harcamak yerine kemer sıkma politikası uygulanabilir. En önemlisi gereksiz harcamalardan kaçının. Gereksiz harcamalar bütçenizi en fazla yoran harcamalardır. Hiç bir zaman bütçenizin üstünde harcama yapmayın. Bazı aylar bütçenizin tamamını harcasanız bile üstünde yapılan bir harcama ekonominizi yıpratır. Ev almak için biraz çaba harcamanız gerekiyor.

Tasarruf Nasıl Yapılır?

Para tasarrufunu almak istediğiniz ev için sağlamalısınız. Bunun içinde evinizde ve dışarıda yaşadığınız her durumda harcamalarınızı kısmalısınız. Keyfi harcamalardan vazgeçilir ise eksilere inen bütçenizin artış gösterdiğini göreceksiniz.

Faizsiz Ev Nasıl Alınır?

Ev için harcadığınız her masrafın, katlanılan her maliyetin değmesini istiyorsanız üstelik maliyetinizi de azaltmak istiyorsanız faizsiz ev alma yoluna gidebilirsiniz. Artık tercih edilen uygulama bu şekilde önümüze çıkar. Örneğin, Birikimevim size faizsiz, kefilsiz bir şekilde ev almanızı kolayca sağlıyor. Birikimevim tarafından faizsiz ev almanın 3 farklı seçeneği bulunuyor.
Bunlardan hangisi size uyuyor ise onu tercih edebilirsiniz. Bu sistem ile de kolayca ev sahibi olabilir, taksit seçeneklerini siz belirleyebilirsiniz. Kiracıya ev sahibi olma konusunda destek olan uygulamaları da mevcuttur. Kira öder gibi faizsiz, senetsiz yapılacak olan sözleşme ile kolayca ev sahibi konumuna gelebilirsiniz. Ödeyeceğiniz taksitlerin de bir kısmını peşin ödeyebilirsiniz.

Faizsiz Araba

Araba sahibi olmanın ev sahibi olmaktan daha kolay yolları bulunuyor. Faizsiz araba sahibi olmak için gerekli olan şey tasarruf şirketlerine başvuru yapmalısınız. Üsteli kampanyaları da takip edebilir uygun fiyatlara dilediğiniz araca sahip olabilirsiniz.