Birikim yapmak sizi İstanbul’da ev sahibi yapabilir. Bazı yöntemler ile ev almak günümüzde uygulanmaktadır. En fazla uygulanan ev alma yöntemlerinden birisi konut kredisi çekerek ev almaktır. Fakat kredi çekerek ev alan çoğu kişi bu durumdan fazla memnun değildir. Bunun n önemli nedeni ise yüksek faiz oranlarıdır. Yüksek faiz oranları yüzünden insanlar bir ev alarak neredeyse iki ev tutarında bankaya borçlanmaktadır. İstanbul’da bu şekilde ev sahibi olanlar sonra pişman olmaktadır. Bu nedenle İstanbul’da ev sahibi olmak isteyen kişiler için farklı yöntemler de mevcuttur.

Bu yöntemler; birikim yaparak ev sahibi olma yöntemi ve her ay belirli bir tutar taksit ödeyerek ev sahibi olma yöntemleridir. Bu yöntemler sayesinde insanlar aldıkları evler için gerçek değerlerini ödeyerek peşinatsız ve kredisiz ev sahibi olabilirler.

İstanbul’da Birikim Yaparak Ev Alın

İstanbul’da birikim yapmak oldukça zordur. Bu nedenle bazı hususlara dikkat ederek düzenli bir birikim sonucunda hayallerinizdeki evi satın alabilirsiniz. Bunun için öncelikle tasarruf yapmayı bilmek gerekir. Tasarruf tek başına anlam ifade etmese de uzun süreler yapıldığı zaman büyük birikimler olarak karşımıza çıkar ve bu sayede ev satın alabiliriz.

Birikim yaparken uyulması gereken durumlar şunlardır:
Birikim yapmak için gelirinizden aylık para ayırmalısınız.
Ayırmış olduğunuz tutarı her geçen ay azar azar arttırmalısınız.
Birikimler içerisinden harama yapmama dikkat etmelisiniz.
Birikimlerinizi dikkatli ve özenli şekilde muhafaza etmelisiniz.
Zorunlu harcamalarını kısarak, ihtiyaç dışı harcama yapmamalısınız.
Bu sayede siz de ev alma yöntemleri arasında yer alan birikim ile ev alma yönteminden faydalanarak kendi evinizi kısa süre içerisinde satın alabilirsiniz. Tasarruf yaparken özenli ve istikrarlı olmanız gerekmektedir.

İstanbul’da Taksit Ödeyerek Ev Alın

Taksit ödeyerek ev almak oldukça basittir. Seçmiş olduğunuz ev üzerinden belirleyeceğiniz ödeme tutarı ve vade sayısı ile birlikte kolay bir şekilde, zorlanmadan ev alabilirsiniz. Bu yöntem oldukça kullanışlı bir yöntem olmakla beraber ayrıca aylık ödemelerinizde size ekstra bir zorluk çektirmeden rahat bir biçimde ödeme yapmanızı