Birikim yapmak için çok fazla disiplin ve amaç gerekli olur. Bankaların sıraladıkları şartları ve sistem gereklerini yerine getirmeden önce bu konuda her zaman daha önde olan kadınların yatırım konusunda öncelikli davranmaları kolaylık olur. Konut kredisi alarak ev sahibi olmak hesaplamaları yaptıktan sonra maliyet konusundan dolayı sınıfta kalacaktır. Birikimlerini değerlendirmek ve ev sahibi olmak isteyen kadınların avantajları araştırmak istemeleri sonucunda Birikimevim sistemine yaklaşmaları kaçınılmaz olacaktır.

Konut Kredisinin Şartları

Konut kredisi almayı düşünen ve birikim yapan birisi bu konuda ev kredisi şartları ile alakalı olarak yoklama yapacaktır.
Bunun için:
Düzenli ve kağıt üzerinde gösterilen bir gelirinizin olması gerekir.
Sigorta esasına bakılır.
Kredi notunuzun yüksek olması istenir.
Peşinatınızın olması zorunludur.
Bu şartların yerine getirilmesi birçok tüketici açısından son derece zordur. Buna rağmen üstüne kredinin faizini de eklemeniz gerekir.

Peşinat Olmadan Ev

Tüketici peşinatsız ev almak istediğinde bunu banka kanalından yapamaz. Çünkü yasalara bağlı şekilde yapılan düzenlemeler toplam ev miktarının %10-15 oranında peşinatı olmayanların ev sahibi olmasına izin vermez. Bunun nedeni ileride ödeme zorunluluğu olmasını engellemektir. Birikimevim sisteminde ise peşinatınızın olup olmadığına bakılmaz.

Kredilerin Hesaplanması

Birikimevim ile yatırım yapmak isteyenlerin kredi hesapla şeklinde arama yapmasına gerek yoktur. Yaptığında da bankaların az gibi görünen faiz oranlarının uzun vadede aslında çok yüksek rakamlar olduğunu fark edebilir. Çünkü neredeyse iki katını ödeyerek işlemleri yapar ve ev sahibi olursunuz.

Bireysel veya Konut Kredisi

Tüketici bireysel krediler ile ev almaya kalktığında ise oldukça zorlanabilir. Bunun nedeni konut kredisinde olan imkanların bireysel kredi konusunda uygulanmamasıdır. Kredilerin şartları veya diğer imkanlar arasında sıkışmak yerine Birikimevim sayesinde faiz ödemesi yapmada eviniz seçmeli ve ödeme yapmaya başlamalısınız.

Neden Seçmelisiniz?

Birikimevim ile yola devam etmenizin en avantajlı yönü güven vermesidir. Ev kredisi peşinat veya faiz sorunu yaşamamanız da sıralanabilir. Ödemeleri düzenli şekilde yaptıktan sonra belirlenen zaman diliminde ödemeniz de yapılır. Hemen evinizi seçerek belirlenen tarihte almaya gidebilirsiniz.