Ev veya araba satın almak isteyen kişiler için birçok kurum destek verir. Bu kurumların bazıları verdiği mali destek karşısında faiz talep eder. Bazıları ise desteğini faiz istemeden verir. Kişilerin ise merak ettiği konu; en ucuz ev kredisi nereden alınır sorusunun cevabıdır.

Faizsiz Konut Satın Almak

Birikimevim sisteminde amaç faize bulaşmadan ev veya araba satın almaktır. Birikimevim sisteminin başlıca amacı peşinat biriktirmeye fırsatı olmayan ancak ev almak isteyen kişilere yardımcı olmaktır. Birikimevim faaliyetlerine 1989 yılınca başlamış olup uzman kadrosu ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Birikimevim’den ev veya araç satın almak için kurumun deneyimli ve işinde uzman çalışanları ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Sonrasında gerekli desteği sonuna kadar alacaksınız. Bu çalışanlar size rehberlik hizmeti verecektir. Birikimevim ülkenin sadece bir bölümüne değil hepsine hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Bu durumda, bu sistem ile Türkiye’nin her yerinden faizsiz ev veya araba almak mümkündür.

Birikimevim’den Ev veya Araba Satın Almak

Birikimevim ile ev veya araba satın almak için 3 farklı model vardır. Bu modellerin birbirinden farkı ödeme koşullarıdır.
Müşterinin ödeme gücüne göre ayarlanan bu modeller şöyledir:
Sabit yöntem,
Erken teslimli yöntem,
Serbest yöntem

Peşinatsız Ev Sahibi Olmak

Yatırım yapmayı hedefleyen birçok kişi öncesinde belirli bir miktarda birikim yapar. Ancak barınma ihtiyacını gidermek için ev alan veya kullanmak için araba alan kişinin birikim yapma şansı olmamış olabilir. Bu durumda ev ya da araba alacak olan kişi senetle ev alabilir miyim sorusunun cevabını arar. Birikimevim’de peşinatsız işlem yapmak mümkündür. Faizsiz destek sağlayan bu kurumlar genel olarak ara ödeme talep ederler. Ancak Birikimevim’de ara ödeme zorunluluğu yoktur. Ancak unutmamak gerekir ki ara ödeme yapmak teslim işlemini kolaylaştırmaktadır.

Başvuru Şartları

Birikimevim’e başvuru yapmanın tek şartı kimlik belgesidir. İlk etapta sadece kimlik ile işlem yapmak mümkündür. İlerleyen zamanlarda satın alınan menkul veya gayrimenkule göre ek evrak istenebilir.

Birikimevim’e Nasıl Başvuru Yapılabilir

Birikimevim sistemi için başvuru yapabileceğiniz ilgili telefon numarası 444 0 850 şeklindedir.