Borçlar Kanunu’na göre kiracı ve ev sahibi hakları ile ilgili bilgi sahibi olmak hem ev sahibi için hem de kiracı için gerekli bir bilgidir.

Kişilerin sahip oldukları hakları bilmesi önemlidir. Ev sahiplerinin evle ilgili birçok sorumluluğu bulunmaktadır. Ev almak isteyen kişiler için çok fazla belge ve resmi evrak işlemleri olmaktadır.

Yatırım yapmak için ev sahibi olacak kişiler için ise çok daha değişik durumlardan konuşmak söz konusu olabilmektedir. Yatırım için ev alınırken ilk olarak evin değerine uygun bir kira ödemesi alınması gerekmektedir. Bu noktada ev sahibi olmak için kredi kullanılıp kullanılmayacağı da önemli olacaktır. Konut kredisi kullanmak ise yatırım adına zararlı bir tercih olabilmektedir. Bu tarz durumlarda kişiler genel olarak kredisiz ev sahibi olmak için farklı planlar yapmaktadır.

Kredisiz Ev Sahibi Olunabilir Mi?

Kredisiz ev almak çoğu kişi için zor görünebilmektedir. Ancak düşünüldüğü kadar zor olmayan oldukça seçenekli bir tercih olmaktadır. Faizsiz ev sahibi olmak isteyen kişilerin öncelikli tercihi her zaman kredi kullanmadan ev almak olmaktadır. Faizsiz ev alma imkanı sunulan sistemlerde kişiler imkanlarını değerlendirerek aynı zamanda peşinatsız ev alma imkanlarından da faydalanabilmektedir. Günümüzde en çok kullanılan ve tercih edilen durum ise senetle ev sahibi olmak gelmektedir. Ancak kredisiz şekilde ev alınacak ise çok daha etkili finans kaynakları kullanılarak çok daha özel bir sisteme giriş yapılabilmektedir.

Birikimevim

Birikimevim müşterilerine tasarruf fon havuzu üzerinden finans sağlayarak faizsiz ev sahibi olma imkanı sunmaktadır.

Sunulan bu imkanlar sonucunda ise her kişi kira öder gibi taksitle ev alabilme imkanı elde etmektedir. Sizler de tasarruf finansman sözleşmesi ile birlikte bu avantajlara oldukça kısa süreler içinde erişebilirsiniz.

Ev sahibi olmak isteyen kişiler için sunulan bu özel fırsatlar tasarruf finansman faaliyeti olarak adlandırılmaktadır. Sisteme giren her kullanıcı aylık ödeme yapmaktadır. Yapılan bu ödemeler ise organizasyon ücreti olarak adlandırılır.

Bu yapılan ödemeler tahsisat düzeninde olmakla birlikte organizasyonda kalacak her kullanıcının aylık ödemelerini aksatmaması gerekir. Ev sahibi olmak isterken yeniden borçlanmamak için ödemeler konusunda dikkatli olmak ve ödenecek taksitlerle ev almak gerekmektedir.