Ev almada taksit dönemi Türkiye’de yaygın hale gelmeye başladı. Türkiye, taksitle alışveriş yapma cenneti olan bir ülke. Buna karşın, aynı işlemleri ve şansı taksitle ev almak için kullanmak pek de mümkün değil. Çünkü bankalar konut kredisi için olabildiğince bol şart koşarken, banka dışında taksitle satış yapan inşaat ve otomotiv şirketleri ise bu noktada vadeyi minimumda tutuyorlar. Kimi zaman 6, kimi zaman 10, kimi zaman 12, en fazla ise 24 taksitle verilen vadeler, tüketicilerin çoğuna hitap etmiyor. Hal böyle olunca da taksit ile ev ve araba nasıl alınır merak konusu haline geliyor. Her şeyden önce belirtelim ki, bankalara, otomotiv ya da inşaat şirketlerine mecbur değilsiniz. İşte detaylar.

Taksitle Ev Nasıl Alınır?

Taksitler halinde ödeme yapmak koşulu ile ev almak isteyenler, bu konuda bankaları tek alternatif olarak değerlendirmemeliler. Evet, yeterli nakdiniz yoksa ve kısa sürede konut ya da taşıt almak için belki de ilk akla gelen satın alma türü banka kredisi olabilir. Ancak, bunun farklı alternatifleri de söz konusu. Bir defa banka kredisi kullanmak koşulu ile bankaların faizden feragat etmeyeceği bir ortamda, faiz ödemeden de taksit ile ev alınabildiğini bilmeniz gerekiyor. Bu ortamı yaratan faizsiz ev alma sistemleri, size bir bankaya kıyasla ödenecek faizin %90’ından fazlasını ödememe imkânı tanıyor.

Taksitle Ev ve Araba Almak

Taksitler halinde ev ve araba almak istiyor ve bunu uzun bir vadeye yaymak istiyorsanız, bankalardan daha cazip koşullar sunan faizsiz ev alma yöntemleri, sizlere araç için 60 ay, konut için ise 240 aya kadar vade imkânı sağlıyor. Tamamen faizsiz olup bu vadede ev ve araç almak ise oldukça önemli bir fırsat. Üstüne üstlük peşinat verme zorunluluğunuz da yok.

Taksitle Ev ve Araç Kampanyaları

Eğer senetle ve taksitli şekilde ev ve araç almak istiyorsanız, bu imkân dahilinde sıfır faiz, sıfır komisyon, sıfır masraf parolası ile faizsiz sistemlere yönelebilirsiniz. Tamamen faizsiz olmak kaydı ile ek avantajlar da sunan bu sistemler, sizlere taksitle ev alma fırsatı sağlayacaklar. Güncel yaz kampanyaları ile hizmet bedelinde %40 ilâ %60 oranlarda değişen indirimler, 100 bin TL için 3-6 bin TL çalışma bedeli anlamına geliyor. Eğer banka ile çalışmak isterseniz, bu durumda bankaya 100 bin TL için 40-50 bin TL aralığında faiz ödeyeceğinizi unutmayın.