Konut sektörüne yatırım yapmak bireysel yatırımcılar için öncelikli sırada gelmektedir.

Birçok kişinin ihtiyacı doğrultusunda gayrimenkul şirketleri özellikle büyükşehirlerde konut talebine yeterli düzeyde cevap verememektedir.

Her bütçeye uygun konut inşa edilmesine rağmen tercih edilen semte ya da ilçeye göre ev fiyatları farklılık göstermektedir.

Ayrıca ekonomik faktörlerin etkisiyle maliyetlerde meydana gelen yükselişler ev fiyatlarına yetişebilmeyi imkânsız hale getirmektedir.

Dilediğiniz Semtte Ev Almak

İstedikleri semtte ev alma hayali kuran kişiler çoğunlukla bütçeleri yeterli olmadığı için planlarını ertelemek ya da vazgeçmek zorunda kalmaktadır.

Bunun yanı sıra yabancı yatırımcıların Türkiye’de gerçekleştirdiği konut yatırımları da fiyat artışında önemli rol oynamaktadır.

Son yıllarda özellikle Arap ve Rus vatandaşları konut sektörünü oldukça hareketlendirmiştir.

Sıcak para ekonomisi ile Türkiye’ ye olan yabancı talebinin artması konut sektöründe gizli bir enflasyon yaratmaktadır. Döviz ve altın fiyatlarındaki oynaklıkta piyasaları alt üst etmektedir.

Gelişmiş ekonomilerde faizler 0’a yakın ya da 0’ın altında olmasına rağmen artan maliyetlerle birlikte banka faiz oranları Türkiye’de standartların oldukça üzerinde seyretmektedir.

Dünya genelinde parasal genişlemeden en karlı çıkan kesim 50-70 yaş arası emekli kişilerden oluşmaktadır. 25-50 yaş arası çalışan kesimin ise ileriye dönük ev ya da araba sahibi olabilme hayali çok zor görünmektedir.

Ev Almak Hayal mi?

Günümüzde birçok kişi konut kredisi almadan ev sahibi olunamayacağını düşünüyor. Belli bir birikime sahip olan kişiler bile belli bir riski göze almadan yatırım yapamayacağını biliyor.

Konut kredisi ise belli dönemlerde artış gösterse de çoğu zaman yatırımcılara ödeme güçlüğü yaşatabiliyor. Bu aşamada faizsiz ya da uygun ödeme planlarına sahip borçlanma yolları ön plana çıkıyor. Faizsiz, kredisiz yada senetle ev sahibi olabilmekte mümkün..

Faizsiz finans yöntemleri ile ev sahibi olmak aslında sandığınızdan çok daha kolay.

Birçok kişi tarafından bilinmemekle birlikte aslında faizsiz finans şirketleri tarafından kişiye özel ödeme planları düzenlenerek ara ödeme ya da düzenli ödeme şeklinde ev sahibi olabilirsiniz.

Herkesin ailesi ve sevdikleriyle mutlu ve huzurlu yaşayabileceği bir eve sahip olması hiçte zor değil. Kiraya verseniz bile birçok yatırım aracından daha iyi getiri sağlayabilirsiniz.

Birikimevim’e gelerek faizsiz ev sahibi olabilirsiniz.