Faizli para ile birikim yaparak ev almak da kiracıların düşündükleri arasındadır. Ev almak kiracıların hayali fakat birikimi olmayan ve para biriktirmeye tasarruf ederek mi ev almaya mı çalışmak doğrudur yoksa ev sahibi olmak için bankalar veya diğer kuruluşlar mı çalışmak doğrudur? İşte ev sahibi olmak isteyen herkesin aklında ki soru budur.

Birikim yaparak ev sahibi olmaya çalışmak uzun ve meşakkatli bir süreç olup günlük olarak değişen ekonomik durumlar da birikimlerimiz her geçen gün ekonomik krizlere, piyasa değişimlerine ve enflasyona bağlı olarak erime ve zarara uğramaya açıktır.

Bu sebep ile kredisiz ev alma konusunda herkesin bir arayış içinde olduğu şu günlerde bu konuda sizlere yardımcı olabilecek olan Birikimevim sayesinde hem bankalara faiz ödeme yükümlülüğü olmadan hem de tıpkı kredi öder gibi kendi belirlediğiniz tutar oranları ile bir ev sahibi olma imkânınız vardır.

Birikimevim Sistemi ile Ev Sahibi Olmak

Genel olarak Birikimevim sistemi ile ev sahibi olmak için öncelikle sistemin nasıl işlediği hakkında fikir sahibi olmanız gerekmektedir. Eğer hiç birikim yapmamış iseniz sisteme aylık kazancınızdan ayırabileceğiniz tutarı belirleyerek bu sürecin içerisine dâhil olabilirsiniz.
Böylelikle kura sistemi ile sıranız gelene kadar ödemelerinizi düzenli bir şekilde yaparak ev sahibi olabilirsiniz. Bu ödeme düzeni ile görüşeceğiniz müşteri temsilci ile hangi şartlar altında sınıflandırma yapıldığının tüm detaylarını görüşebilir ödeme düzeninizi ve miktarını belirleyebilirsiniz. Ev sahibi olmak için katıldığınız gurubun ekonomik özellikleri hakkında bilgi alabilir ve size en uygun ve aynı şartları taşıyan kişiler ile sisteme dâhil olabilirsiniz.
Çünkü birikimevim gibi finans kuruluşlarının esas işleyiş şekilleri sisteme dâhil olan kişilerin öncelik haklarını eşit şekilde korumaya esas aldıkları için sizden az birikim yapan kişilerin sizin önünüze geçmesine izin vermediği gibi peşinat yatırmış veya ödemeleri sizden yüksek olan kişilerin de haklarını koruma çalışma prensibi ile hareket etmektedirler.

Kredisiz Ev Alma ve Birikimevim

Birikimevim size sağladığı en büyük avantaj size kredi kullanmadan ev sahibi olma imkânı tanımasıdır. Çünkü birikim olmadan çekeceğiniz konut kredisi sizi hem büyük bir borcun altına sokmuş olacak hem de ödeyeceğiniz faiz tutarı sebebi ile alacağınız ev tutarı kadar neredeyse fazladan para ödemenize sebep olacaktır.