Faizsiz ev almak istiyorsunuz ve banka ya da diğer faizsiz ev alma yöntemlerine girmek istemiyorsanız sizin için tek karlı bir seçenek kalıyor. O da her ay birikim yaptığınız para ile cumhuriyet altını alma seçeneğidir. Böylelikle para miktarı ile doğru orantılı olarak artan cumhuriyet altını paranızı her daim koruyacaktır. Peki diğer yöntemlerle kendinizi riske atmak istemiyorsanız cumhuriyet biriktirmekten daha karlı bir seçenek var mı, diye soracak olursanız diğer konu da belirli bir miktardan sonra yatırım yapmak sizin için karlı olabilir.

Faizsiz Ev Almada Cumhuriyet Ne İşe Yarar?

Faizsiz ev almada cumhuriyet altını biriktirmek önemlidir. Beş ya da altı sene sonra bir ev alacağınız varsayalım. Biriktirdiğiniz cumhuriyetleri bozdurduğunuz zaman yüksek miktarda birikim yapmış olacaksınız. Lakin sadece para biriktirmek bu değeri yıllar sonra düşürecektir. Para miktarı sürekli aynı kalırken cumhuriyet altını kendi değerini korumakta, yıldan yılda büyük bir artış göstermektedir. Bu yüzden para değil de cumhuriyet altını almak faizsiz ve risksiz bir yöntemdir.

Faizsiz Ev Almak İsteyenler Cumhuriyeti Nasıl Biriktirir?

Faizsiz ev almak isteyenler ve kendini güvence altına alanlar cumhuriyet altını biriktirmek istiyorsa evde gelir oranını minimum miktarda birikime ayırmalıdır. Mesela eve giren maaşın %40’ını biriktirmek için bir hedef belirlediniz. Aylık biriktireceğiniz miktar %40 olmalıdır. Üst oran için ise herhangi bir sınır bulunmamaktadır.

Faizsiz Ev Almada Sürekli Cumhuriyet Biriktirmek

Faizsiz ev almada sürekli cumhuriyet altını biriktirmek sizi güvende kılar mı? Aslında faizsiz diğer yöntemlere güvenmiyorsanız ve cumhuriyet biriktirerek bu işi tamamlamak istiyorsanız pek de güvenli bir iş olmayabilir. Ülkemizde son zamanlarda meydana gelen hırsızlık olayları çok hızlı bir artış göstermektedir. Hele ki sizin cumhuriyet biriktirdiğinizi bilen birileri varsa kendinizi koruyup kollamanız gerekmektedir. Yani altın biriktirmenin tek olumsuz yanı bu paraların çalınması yönünde meydana gelmektedir. Evinizde ya da oturduğunuz sitede koruma varsa bu durum bir hayli zorlaşmaktadır. Aslında tamamen sizin ortamınıza bağlı olan bu risk sadece olanaktır. Faizsiz ev almada istediğiniz seçeneği kullanabilirsiniz.