Bugün ev almak için faizle konut kredisi veren bir bankaya gidildiğinde yüksek bir faiz oranından işlem yapılacaktır. Faiz ödeyerek konut kredisi çeken bir kişi ilk olarak vadeyi belirleyecek, her ay ne miktarda parasal ödeme yapacağını bankadan öğrenecek ve kredi çekmek için gerekli sözleşmeleri imzalayacaktır. Ancak faizsiz sistemde bu durum oldukça farklıdır. Son derece basit birkaç işlemle faizsiz ev satın alınabilir. Birikimevim, faizsiz ev ve senetle ev konusunda yarattığı fırsatlarla müşterilerin yüzünü güldürmeyi sürdürüyor.

Faizsiz Ev Kredisinin Bankanın Faizle Verdiği Krediden Farkları

Faizle ev alınacak ise bankada birçok işlem yapılması gerekecek ve yüksek bir dosya masrafı ile karışılacaktır. Ancak faizsiz ev alınmak istendiğinde bu durumdan muaf olunacağı bilinmelidir.
Birikimevim ne kadar ödeneceğini önceden belirtiyor ve getirilecek belgeleri müşteriye söyleyerek herhangi bir ilave ödeme yapmasına gerek duyulmadığını bildiriyor. Banka sisteminde eğer kredi puanı uygun değilse kredi çıkmaz iken faizsiz sistemde bu olumsuz durum müşterinin karşısına çıkmıyor.
Faiz ödemeden en ucuz ev kredisi çekenlerin diğer faizli banka sisteminden farklı olarak elde edecekleri faydalar aşağıdadır:
Ödeme tutarı her ay banka tarafından değil müşteri tarafından belirlenmesi,
Kira ödüyor gibi ev sahibi olma fırsatı,
Peşinat ödenmesine gerek duyulmamasıdır.
Bu avantajlar faiziz sistemin çok kişi tarafından tercih edilmesini sağlıyor. Böylece ekonomik durumu çok iyi olmayan ancak kira ödemek istemeyen aileler de ev sahibi olabiliyor.

Faizsiz Ev Alırken Kura Çekimi

Birikimevim’e gelerek kayıt yaptırabilir ve sıra usulü ile ev sahibi olma olanağına erişilebilir. Noter huzurunda çekilecek kura öncesi sırayı uzun bir süre beklemek istemeyenler için farklı kurallar da geliştirilmiştir. Birikimevim bunlardan faydalanmak isteyenler için ayrıca internet sitesinden gerekli açıklamaları yapıyor.

Peşinat Ödeme Durumu

Birikimevim aracılığıyla ev almak isteyenlerin en önemli kazançlarından birisi de peşinat ödemesinin zorunlu tutulmamasıdır. Müşteri, son derece esnek koşulları yerine getirmek suretiyle istediği ve parasal gücünün yettiği evi satın alabiliyor.

İmkanlar Ölçüsünde Ödeme Yapma

Bankacılık sisteminden farklı olarak faizsiz ev ya da senetle ev sistemi ailelerin geçim durumuna göre ödeme yapma hakkını veriyor. Böylece herkes eşit miktarda ödeme yapmak yerine adalet ilkesi gereğince ödeme yaparak evini alıyor.