Kiradan kurtulmak ve ev almaya karar verildiğinde online ya da gerçek zamanlı araştırma yapmaya başlarsınız. Bu noktada karşınıza ilginç binalarda çıkacaktır. Bakü’de bulun Haydar Aliyev Kültür Merkezi farklı mimarisi ile görenleri şaşırtıyor. Ayrıca Amerika’da bulunan bir evin mimarisi fırtınada bir evin başka bir evin üzerine düşmesini andıran bir görüntü sergiliyor.

Bir diğer yapı ise ters binadır. Bu bina dış görünüş olarak tepetaklak görünüyor. İçerideki tüm lambalar, tablolar, merdivenler tamamen tepetaklak olmuş durumda. Kansas Halk Kütüphanesi de ilginç bir tasarıma sahip olup insanların dikkatini çekecek bir şekilde inşa edilmiş. Kütüphanenin dış cephesi tamamen raflara dizilmiş kitaplar görünümünde tasarlanmış.

Amerika’nın Colorado eyaletinde bulunan Hava Kuvvetleri Akademisi Kilisesi de görenlerin hayranlıkla baktığı bir mimariye sahip. Ayrıca Almanya’da bulunan en büyük ticari bankalardan birinin dış cephesi tamamen camdan imal edilmiş. Yapımı 1977’de biten Hollanda’daki küp evler, yerel halkın ve turistlerin oldukça ilgisini çekiyor.

Faizsiz Ev Sahibi Olmak

Faizsiz ev sahibi olmak için günümüzde pek çok kurum vatandaşlara çözüm sunuyor. Banka kredisi çekmeden faizsiz bir şekilde ev sahibi olmak mümkündür. Ayrıca bu kurumlarla ev sahibi olmak için peşinat ödeme de gerek yok. Bu kurumlarda peşinatlı ve peşinatsız olmak üzere 2 çeşit ev alma sistemi bulunuyor. İnsanlar bu iki sistemden bütçesine uygun olanı seçebiliyor. Günümüzde bu kurumlar insanların faizsiz bir şekilde ev alma işini kolaylaştırdı.

Senetle Ev Nasıl Satın Alınır?

Senetle ev alma yöntemi de ev sahibi olmak isteyenlerin tercih ettiği bir yol. İnşaat firmaları gayrimenkul geliştiricileri artık banka kredisi yerine senetle ev satışı yapıyor. İnşaat firmaları ev sahibi olmak isteyenleri uzun vadeli senetler sunarak ev satışı gerçekleştiriyor. Senet ödemeleri ev alacak olan kişinin bütçesine göre belirleniyor.

Senetle ev almadan önce muhakkak firmanın güvenilirliğini araştırın. Firmanın referanslarını ve projelerini araştırın proje süreçleri ile ilgili bilgi sahibi olun. Tercih etmiş olduğunuz konut  projesi inşaatının yapı ruhsatının olup olmadığını muhakkak öğrenin. Birikim Evim ile ev sahibi olmak hayal değil. Bizimle iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz.