Ev alma yöntemleri arasında sıklıkla başvurulan ve çeşitli kurallara ve koşullara uyulduğu sürece herhangi bir problem olmadan olumlu bir şekilde sonuçlanan bu hisseli tapu ihtiyaç kredisi, bankalar tarafından verilmekte ve bu yöntem ile işlemler erçekleştirilebilmektedir. Hisseli tapuların bankalarda ihtiyaç kredisi başvurularında kullanıldığı bilinmekte ve işleme alındığı görülmektedir. Tapu ile bankalardan ihtiyaç kredisi almak için birkaç farklı prosedür uygulanmalı ve bankaların belirlemiş olduğu koşullar mutlaka yerine getirilmelidir. Böylelikle hem işlem sağlıklı bir şekilde ilerler hem de kredi onayı hızlı bir şekilde değerlendirilir. Kişi bankalardan kullanabileceği ihtiyaç kredisini alabilmek için birtakım şartları yerine getirmelidir.

Faizsiz Ev Alma Ve İhtiyaç Kredisi Koşulları Nelerdir?

Her banka hisseli tapuya konut kredisi verme işleminde farklı tutumlar sergileyebilmektedir. Farklı değerlendirmeleri ve koşulları bulunan bu bankalar konut kredisi için hisseli tapunun tam değerinin tespiti gerçekleştirerek işlemlerini uygularlar. Bu noktada birçok farklı koşulu göz önünde bulunduran bankalar hisseli tapuya sahip ve aynı zamanda kredi başvurusunu bu tapu üzerine yapacak kişinin yerine getirmesi gereken koşullardan birisi ise tapu üzerinde ismi bulunan kişilerin de başvurusu yapılan bu kredi işlemine kefil olması durumudur. Eğer bu süreç problemsiz bir şekilde geçer ise kredi onaylanma süreci olumlu yönde ilerleme kaydeder. Faizsiz ev alma durumu ve hisseli tapu ile yapılan işlemlerde kişi bu prosedürlere uyduğu takdirde kredi onaylanması gerçekleşebilir.

Hangi Bankalar Hisseli Tapuya Kredi Vermektedir?

Ülkemizde belli başlı birçok banka bu yöntem ile kredi alımını kolaylaştırmış ve uygulanmasını sağlamıştır. Bankaların farklı kriterleri bulunmasıyla birlikte bu kriterlere uyulduğu müddetçe herhangi bir problem yaşanmadan ihtiyaç kredisi hisseli tapuya verilmekte ve bu kredi bankalar tarafından onaylanabilmektedir. Türkiye’de Denizbank, Ziraat bankası ve Vakıfbank hisseli tapu konut kredisini gerekli şartlar sağlandığı ve prosedürlere uyulduğu müddetçe vermektedir. Bunun yanında yasal olarak belirlenmiş olan 60 aylık vade süreci bankaların politikalarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Kişi vade sürecini ve diğer kredi koşullarını detaylı bir şekilde öğrenmelidir. Kredisiz ev alma yöntemi olarak hisseli tapu kullanılmaktadır.