Barınmak en büyük ihtiyaçlardan birisidir. Evi olmayanlar, ev kiralamakta ve her ay kira ödemektedir. Kira yerine ev taksiti ödeyerek ev sahibi olmak isteyenlere, Birikimevim çeşitle seçenekler sunuyor. Peşinatsız ev satın alma seçenekleri sunduğu için birçok kişinin ev sahibi olma hayalinin gerçek olmasına katkı sunuyorlar. Bankalar, ev kredisi verirken, evin değerinin belirli bir kısmını peşinat olarak istemektedir.

Taksitle Ev Sahibi Olmak

Kira öder gibi ev sahibi olmak yeni ev satın almak isteyenlerin hayallerinden birisidir. Birikimevim projelerine katılanlar, peşinatları olmasa bile kısa sürede evlerini alabiliyor ve borçlarını kira öder gibi ödeyebiliyorlar.
Taksitle ev sahibi olmak isteyenleri sunulan seçenekler şunlardır;
Sabit sistem,
Erken teslimatlı sistem,
Serbest sistem,
Her katılımcı, seçmiş olduğu sisteme göre almak istediği evin teslim tarihini belirleyebiliyor. Her sistemin ödeme planı farklı olduğu için ev teslim zamanı da farklı olmaktadır.

Birikimsiz Ev Satın Almak

Farklı firmalar tarafından hazırlanmış olan ev projeleri incelendiğinde, satın alabilmek için belirli oranda peşinat istendiği görülmektedir. İnsanların bu sorunlarına çözüm bulmaya çalışan Birikimevim, peşinatsız ev satın alma projesi geliştirerek, herkese ödeme gücüne göre taksit ödeme seçenekleri oluşturmuştur. Sisteme katılarak, taksit ödemeye başlayanlar, kısa sürede belirli miktarda peşinat biriktirmiş olacaktır. Seçilen sisteme göre ev teslim tarihini belirleyenler, evlerini teslim aldıklarında da kira öder gibi taksit ödeyerek, ev borçlarını tamamen ödeyeceklerdir.

Taksit Tutarının Belirlenmesi

Birikimevim taksitle ev satın alma seçenekleri ve katılımcılarına ödeme gücüne göre taksit tutarını belirleme fırsatı sunmaktadır. Katılımcılar, ilk olarak, ev satın alabilmek için ne kadar finansal desteğe ihtiyaçları olduğunu belirlemelidir. Daha sonra seçtikleri sistemin şartlarına göre ödeyecekleri taksit miktarını belirler ve ödemelerini yaparak, kısa sürede ev sahibi olabilir.

Teslim Tarihinin Belirlenmesi

Birikimevim projelerini ve sistemlerini inceleyenler, katılım sözleşmesini yaptıktan sonra ödeyecekleri taksit miktarlarını ve ev teslim alacakları tarihleri belirleyebiliyorlar. Ev teslim tarihleri, noter huzurunda yapılan çekiliş ile belirlenmekte ve belirlenen tarihten sonra katılımcı istediği zaman satın almak istediği evi seçerek, gerekli finansman desteğini hemen alabilmektedir.