Taksitle ev sahibi olabilmek için senetle ev alma yöntemi, konut kredisi çekmeden ev sahibi olma yöntemleri arasında en uygun seçenek olarak duruyor. Bankaların konut kredilerinin faiz oranlarının yüksek olması birçok kişinin kredisiz taksitle ev alma yöntemlerinin araştırmasına sebep oldu. Kredisiz ev almak isteyen vatandaşlar için en uygun faizsiz ev alma yöntemi senetle ev almakdır. Günümüzde İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerde senetli, taksitli faizsiz ev satışı yapan inşaat firmaları bulunmaktadır.

Banka Konut Kredisine Başvurmadan Elden Taksitle Ev Satışı

Son zamanlarda banka faizlerinin %1’in altına düşmesi konut kredisi kullanmak isteyenleri sevindirsede; faiz oranlarının düşmesini fırsat bilen bazı konut satışı yapan ev sahiplerinin faiş fiyat artışları sebebiyle bu imkanın değerlendirmeleri pekte mümkün olmadı. Bu sebepten ötürü konut almak isteyemn vatandaşlar, banka kredilerinden uzaklaşarak diğer alternatif olan elden taksit alma yöntemlerine yönelmeye mecbur kaldı.

Peşinatsız Elden Taksitle Ev Alma Yöntemi

Günümüz koşullarında bank kredileri ile ev almak işleyiş açısından çok daha basit. Çünkü bankacılık işlemleriyle herhangi bir dolandırıcılıkla karşılaşmanız hemen hemen mümkün değildir. Ama senetli satışlarda güven ortamı gerekmektedir. Çünkü ev satışlarında büyük paralar söz konusu olduğu için taraflar birbirlerinden güvence istemektedir. İnşaat firmasıile alıcı arasında noter huzurunda belirlenen ödeme ve vade planıyla protokol kurulduktan sonra ödemelere başlanır. Burada dikkat edilmesi gereken evin teslimtarihinin muhakkak belirtilmesidir. Çünkü teslim tarihi gecikirse kişiler vazgeçip ödedikleri tutarı geri alma hakkına sahiptirler. Senetle taksitli ev satışlarında inşaatların iflas etme durumlarının bulunduğuda unutulmamalı ve dikkatli olunmalıdır.

Kredisiz Taksitle Ev Alma Projeleri 2020

2020 yılında konut piyasasında meydana gelen fiyat artışlarıyla senetli taksitli ev almak isterken projelerin sorumlu olduğu firmaların iyice araştılması gerekir. Tercih edilen firmanın sektöründeki durumu ve yıllık cirosunun incelenmesi güven ortamının sağlanmasında önemli rol oynar. 2020 yılında elden taksitli satış yapan firmalar arasında, Sur Yapı, Ağaoğlu İnşaat, Torunlar gibi şirketler ön plana çıkmaktadır. 2020 yılında yeni projeleriçin hazırlık yapan şirketlerin temsilciliklerinden bilgi alınabilir. Böylelikle projelerle ilgili doğru bilgi sahibi olunabilir.