Ev sahibi olmak adına uzun zaman boyunca çabalayan insanların ilk olarak amaçladıkları durum genel olarak peşinat biriktirmektir. Peşinat bankadan kredi alırken size yasal olarak zorunlu hale getirilen oranda ön ödeme yaptırılması olarak açıklanabilir.
Vadesi uzun ve oldukça maliyetli yatırımlar olan bu kredilerin geri ödemelerinde sorun olmaması adına yapılması gereken peşinat ile ödemelerin oranını düşürmeye çalışmak olur.

Peşinatsız ev almak isteyenler ise bunu banka üzerinden yapamaz. Bankaların aldıkları peşinat önlemini aşmanın yolu yoktur. Bundan dolayı Birikimevim ile görüşmeniz daha yararlı olur. Çünkü faiz ödemeden ve oldukça yüksek oranlarda kar getirisi elde ederek yatırım yapma imkanınız oluşacaktır.

Ödemelerin Yapılması

İlk ve en önemli adım sisteme kaydolmaktır. Bilgi aldıktan ve ne oranda yatırım yapacağınıza karar verdikten sonra ödemelerin belirlenmesi süresine geçilir. Sonraki adım ise ne zaman ödemeleri geri alacağınız olacaktır.
Ödemeleri yaparken:
Aylığınız baz alınır,
Kira öder gibi ev sahibi olmak adına ödemeler gücünüze orantılı şekilde düzenlenir,
Ödemeler konusunda anlaşılan gün aralıkları devreye sokulur.
Bu şekilde yatırım yapan kişinin de zorlanmasını engellemiş olursunuz. Zorlanmadan ve farkında olmadan ödemeleri yapmaya devam eden tüketici bir süre sonra sisteme ne kadar çok yatırım yaptığını fark eder.

Hangi Evleri Satın Alabilirsiniz?

Peşinat ödemenizin zorunlu olmadığı bu sistemde ev konusunda da sıkıntı yaşanmaz. Çünkü ev almak isteyenlerin ev projeleri de dahil olacak şekilde sınırsız seçeneği vardır. Birikimevim bu konuda sınırlamada bulunmaz. Çünkü ipotek ile ev alınması durumu söz konusu değildir. Bunun için ev almanın yasal olarak da avantajlarından yararlanırsınız.

Taksitler ve Peşinat Esnekliği

Peşinatla ev almak bankaların temel zorunluluğu olsa da taksitle ev almak isteyenlerin peşinat konusunda sıkıntısı olmaz. Birikimevim zorunlu olarak herhangi bir peşinat istemez. Ödemek istemeniz ve ödemeniz durumunda ise diğer aylara düşen taksit oranları daha az olacaktır. Yani kendi ödemeleri ve bütçesini düşünen kişiler için peşinat ödemek ileriye oranla daha iyi bir ödeme kolaylığı anlamına gelir. Sistem avantajları oldukça fazladır. Bunun için mutlaka değerlendirilmelidir.