Tasarruf finansman sözleşmesi nedir sorusunun cevabı son günlerde çok fazla merak edilmeye başlanmıştır.

Belli bir birikim miktarı üzerinden önceden belirlenen şartların gerçekleşmesi ile ev, araç edinmek için müşteriye verilen bir haktır. Aynı şekilde şirketlere de tasarrufları yönetme, geri ödeme, eldeki finansmanı kullanma hakkı ile birlikte organizasyon ücret alma hakkı da sunan faizsiz finans sistemlerine göre hazırlanan sözleşmedir.

Yatırım yapmak tasarruf finans sistemleri ile hiçbir zaman ev sahibi olamayacağımız düşüncesini değiştirmiştir. Taksitle araba, taksitle ev almak için peşinat ödemeden, sabit taksitlerle şirketler her bütçeye uygun planlar geliştirir. Birikimevim kurumu uzman yatırımcıları ile müşterilerle beraber bir ödeme planı oluşturur. Finans sistemleri ile peşinat istenmez, ara ödemeler yoktur. Peşinat ödeme ise tamamen isteğe bağlıdır.

Ev Sahibi Olmak

Yaşantımızda yapılabilecek en sağlam yatırımın ev almak olduğu düşünülür. Ev almak kiracıların en büyük hayalidir. Mali duruma göre ufak birikimler ile en tercih edilen yöntem olarak bilinir.

Tasarruflar bu sistemde en iyi şekilde değerlendirilir. Peşinatsız ev almak kredilerle karşılaştırıldığında daha avantajlı faydalı yatırımlar yapılmasını sağlar. Banka kredilerinde olan yüksek maliyet, ara ödeme, yüksek taksitlerden uzak kalınır. Almak istediğiniz sıfır ya da ikinci el evleri almak için vade tutar ve sayıları, peşinat ödenmeden size planlar halinde sunulur.

Elinde birikimi olanlar ev almak üzere bir finans kurumuna başvurduklarında bu birikimi peşinat olarak vererek geri kalan miktar üzerinden taksitle ev alabilirler. Bunun yanında birikimi olmayıp da ev almak isteyenler için faizsiz finans kurumları peşinatsız ev seçenekleri sunmaktadır. Bu seçenekleri inceleyerek kendinize uygun aylık ödemeler ile evinizi alabilirsiniz.

Senetle Ev

Kredisiz ev almak en avantajlı yatırım sistemlerindendir. Ev tutarına yakın olan tutarları, faiz ve ara ödenme olmadan aylık birikimlerle öder, istediğiniz ikinci el ya da sıfır evi alabilirsiniz. Tasarruf finans sistemi ile ev almak için reşit olmak yeterlidir. Bu sistemlerde yapılan toplu tasarruflar, belli bir sıra ile ev sahibi olma şansı verecektir. Faizsiz ev imkanı sunan firmalar çoğalmaktadır. Sağladığı avantajlar ile sistemin ilk tanındığı zamanlara göre daha çok tercih edilmektedir.