Konut ve yaşam ilişkisi en temel insani durumların başında gelir. Bu nedenden dolayı birçok tüketici veya aile için taksitle ev almak en temel ihtiyaçlar arasında bulunur. Bankalar da bu temel ihtiyaca hizmet veren en temel finansman kuruluşu olmasından dolayı sıkı bir şekilde talep görür. Zaman zaman yapılan ek indirimler veya diğer kampanyalar da aynı şekilde ucuz ev almanıza neden olacakmış gibi görünür. Aslında böyle bir olasılık söz konusu değildir. Çünkü bankanın kredi ve masraflar konusunda çok fazla ödeme kalemi sunması sorunu ortaya çıkar.

Banka Kredisinin Ucuz Olanı

Banka kredisi denilince akla düşük veya küçük oranlar gelir. Aslında bu oranlar kafa karıştıran noktadır. Peşinatsız ev almak istediğinizde de bankanın bunun için onay vermesi söz konusu olmayacaktır. Aksine banka peşinatı zorunlu bir şekilde talep eder. Temelde ödemelerin azalması ve uzun vadede ödemelerin aksatılması söz konusu olmasın diye yapılan bir işlemdir.
Bankalar:
Peşinat almadan,
Kredi notunuza bakmadan,
Kredi sicilinizi kontrol etmeden,
Düzenli gelir imkanlarınıza dikkat etmeden
Kredi konusunda herhangi bir işlem yapmaya bile başlamazlar. Birikimevim sistemine giderek bu etmenlerin tamamını göz ardı edebilirsiniz.

Taksitlerle Fark Etmeden Ev Almak

Taksit oluştururken ödeme gücünüze göre ve sizi zorlamayacak oranlar belirlenir. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yol olmasının nedeni de budur. Taksitler ödenirken diğer taraftan da ödemenizi alacağınız zaman yaklaşır. Hayalinizdeki evi almaya çalışmak için hemen harekete geçmeniz gerekir.

Ev Seçiminde Kriterler

Bankalardan ev alırken seçim konusunda onay alınması gerekir. Ekspertiz raporu ile de belirlenmesi istenir. Ev projeleri ise daha az onay alır. Ama Birikimevim seçtiğiniz evle alakalı yani hayallerinizi sınırlayan herhangi bir kriterde bulunmaz. İstediğiniz evi almanız için bir engel yoktur.

Ödemenin Alınması

Ödemenin alınması için sözleşmenize bağlı kalmanız istenir. Belirlenen ay içinde de ödemeniz yapılır. Ödemenin alındıktan sonra taksitleri aksatmamanız da son derece önemlidir. Ev sahibi olduğunuzu fark etmeden de konutunuza geçmiş olursunuz.