Peşinatsız ev almak isteyen kişiler ilk olarak vergi borcunu yapılandırır. Her türlü vergi borcu yapılandırma işlemine tabi tutulabiliyor. Gümrük vergileri ve trafik cezası gibi vergilerinde yapılandırma gibi bir durumu söz konusu oluyor. 6 aydan 18 aya kadar vadeli taksitlendirme yapmak mümkün oluyor. Genellikle 9 ile 12 ay arasında bir vergi borcu yapılandırması tercih ediliyor. Sabit olan bir ana borcun taksitlendirme şeklinde ödenmesine vergi borcu yapılandırması adı veriliyor. Böylece rahat bir şekilde ödeme imkânı bulmak mümkün oluyor. Aynı zamanda cezalarını ortadan kaldırılması büyük bir büyük durumu da kapsadığı söylenebilir. İnsanlar tarafından çok fazla tercih edilen yöntemlerden biridir. Özellikle son yıllarda KYK borcunu ödemek isteyen öğrenciler yapılandırma işlemini gerçekleştiriyor.

Vergi Borcu Yapılandırma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vergi borcu yapılandırma işlemi yapmadan önce ilk olarak başvuru yapmamız gerekiyor. Yapılandırma yapacak olan kişinin gerçekten borçlu olup olmadığı sorgulandıktan sonra belirleniyor. Daha sonra hangi vergi dairesine borçlu olduğu belirlenerek oraya yönlendiriyor. Ev kredisi hesapla işleminde çok fazla tercih edilen işlemlerden biridir. Kişinin vergi borcunu nerede olduğu belirlendikten sonra buraya giderek başvuru yapması gerekiyor. Posta yolu ile başvuru yapmak mümkün olduğu gibi dilekçe yolu ile de başvuru yapmak söz konusu oluyor. Yapılandırma işlemi için başvuru yapılırken kişinin T.C. kimlik numarası gibi bilgileri gerekebiliyor. Gerekli olan işlemlere gerçekleştirerek yapılandırma başvurusu yapmanız gerekiyor.

İnternetten Vergi Borcu Yapılandırma

Vergi dairelerinde giderek vergi borcu yapılandırma işlemi yapıldığı gibi internet üzerinden de vergi borcu yapılandırma işlemi gerçekleştirmek mümkün oluyor. İnternet Vergi Dairesi isimli ekrana giriş yaptıktan sonra kimlik bilgilerinizi yazarak başvurunuzu gerçekleştirmeniz mümkün oluyor. Karşınıza çıkan formu eksiksiz olarak doldurmanız gerekiyor. Telefon numarası ve borca ilişkin bilgiler doğru bir şekilde girildiği zaman başvurunuz kabul edilecektir. Daha sonra karşınıza çıkacak olan yapılandırma onayını kabul etmeniz gerekiyor. Son derece kolay bir işlem olmasından dolayı insanlar daha çok internet üzerinden vergi borcu yapılandırma işlemini gerçekleştiriyor. Faizsiz ev almak için ilk olarak vergi borcunuzu yapılandırmanız gerekir.